sobota 12. prosince 2015

Srovnání pigmentací čokoládových paletek očních stínů (Too Faced vs. I ♥ Makeup)

Zrcadlo, zdrcadlo, řekni, která z čokoládových paletek je pigmentovanější? Semi-Sweet Chocolate Bar od Too Faced nebo paleta I ♥ Chocolate od značky I ♥ Makeup?

Zleva: Too Faced, I ♥ Makeup
Na paletu Semi-Sweet Chocolate Bar jsem už psala recenzi, kterou najdete tady a ve které jsem se vás ptala, jestli máte zájem o článek se srovnáním pigmentace stínů Too Faced se stíny  v paletě I ♥ Chocolate. V dnešním článku tedy očekávejte především fotky se swatchi stínů z obou paletek.

I ♥ Chocolate je napodobeninou slavné palety Chocolate Bar od Too Faced. Too Faced Semi-Sweet Chocolate Bar je druhou, novější verzí zmíněné palety od stejné značky.

Zleva: Too Faced, I ♥ Makeup
Stíny v paletě  I ♥ Chocolate focené s bleskem
Stíny horní řady: You Need Love, Piece Me Together, One More Piece, Love Torn, Stolen Chocolate
Stíny prostřední řady: Thank Froday, More!, Pleasure Firl, Meet Chocolate, Unforgivable, Love Divine
Stíny spodní řady: Smooth Criminal, Chocolate Love, You Need More, What A Way to Go, Endorphins Ready!
Stíny v paletě  I ♥ Chocolate focené bez blesku
Stíny v paletě Semi-Sweet Chocolate Bar focené s bleskem
Stíny horní řady: Licorice, Coconut Créme, Nougat, Truffled, Hot Fudge

Stíny prostřední řady: Cocoa Chili, Pink Sugar, Puddin', Blueberry Swirl, Peanut Butter, Frosting
Stíny spodní řady: Rum Raisin, Mousse, Caramel, Bon Bon, Butter Pecan
Stíny v paletě Semi-Sweet Chocolate Bar focené bez blesku
Protože se jedná o srovnání pigmentací stínů, tak se na to vrhneme. Nefotila jsem úplně všechny stíny v paletách, jen výběr různých finishů - od matných, přes shimmer, po ty s většími třpytkami.

Matné odstíny
Matné odstíny mi přijdou v obou paletkách velice dobré, ale Too Faced má přeci jen maličko sametovější povrch stínu. Světlejší stíny jsou bohužel na mé bledé pleti hůř viditelné, i když nejsou vůbec špatně pigmentované. Přesto jsou na tom tmavší odstíny trochu lépe. Kvalita matných stínů v obou paletách mi přijde víceméně srovnatelná.

Srovnání tří matných stínů z každé palety, zleva: Too Faced (Licorice, Coconut Créme, Nougat), I ♥ Makeup (Stolen Chocolate, You Need Love, Meet Chocolate)
Matný odstín se zlatými třpytkami
U tohoto typu odstínů rozdíl vidím. Zatímco kvalita Too Faced zůstává stejná a stín je měkký a hebký, I ♥ Makeup má s těmito typy stínů maličko problém. Jejich stíny jsou sice také dobře pigmetované, jsou ale o poznání sušší a drobivější, což by mohlo ztížit jejich aplikaci na víčko.

Srovnání matného stínu se třpytkami každé palety, zleva: Too Faced (Cocoa Chili), I ♥ Makeup (Piece Me Together)
Odstíny se shimmerem
Lesklé odstíny mi připadají kvalitou v obou paletách skoro stejné. Většinou jsou krásně měkké a na pleti velmi intenzivní. Výjimkou je odstín Blueberry Swirl (modrá) z palety od Too Faced a Unforgivable (fialová) z palety od I ♥ Makeup. Oba tyto odstíny jsou hůř pigmentované a na pleti působí lehce našedlým dojmem.

Srovnání tří stínů se shimmerem z každé palety, zleva: Too Faced (Bon Bon, Butter Pecan, Blueberry Swirl), I ♥ Makeup (More!, Endorphins Ready, Unforgivable)
Srovnání zlatého a středně hnědého stínu se shimmerem z každé palety, shora: Too Faced (Caramel), I Makeup (Chocolate Love), Too Faced (Frosting), I Makeup (Smooth Criminal)

Celkově si tedy myslím, že úplně extra veliký rozdíl mezi stíny od Too Faced v paletě Semi-Sweet Chocolate Bar a stíny z palety I ♥ Chocolate od značky I ♥ Makeup není. Obě palety jsou podle mě dobré a používám je ráda. Přesto mám popravdě trochu blíž k Too Faced, protože se jedná o high end kosmetiku, paleta má hezčí balení, voní po čokoládě a navíc složení barev a celý koncept palety tato značka vymyslela. I ♥ Makeup tedy těží z úspěšnosti těchto čokoládových palet. Na druhou stranu ale i stíny v této o tolik levnější paletě jsou velmi dobré a nalíčíte se s nimi naprosto bez problémů. Rozhodnutí o tom, do které palety se tedy vyplatí investovat je zkrátka na každém z nás.

Jak se palety líbí vám?10 komentářů:

 1. Obě paletky vypadá skvěle. Já bych asi sáhla po té od I ♥ Makeup, protože Too Faced je pro mě moc drahé.
  Double Infinity by Ella

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chápu, já bych se dřív rozhodla stejně.

   Vymazat
 2. Vypadají zajímavě, ještě jsem takovéhle paletky neviděla :)
  www.letmemakeawish.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Vyzerá to zaujímavo. Najmä ten design paletky ale aj jej samotné farby.

  Pozývam teba aj tvojich čitateľov na moju novú adventnú GIVEAWAY o knihu ako si vyrobiť Anjelikov

  OdpovědětVymazat
 4. Obě jsou tak hezké, že bych ani nevěděla, kterou si vybrat dříve. U každé se mi líbí něco. Jenda má hezčí obal (TF) a ta druhá má zase pro mě zase hezčí stíny, které bych využila více než u té druhé asi :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To zas po pravdě není takový problém, protože první čokoládová paleta od Too Faced obsahuje právě velmi podobné odstíny jako I ♥ Makeup, takže pokud ti nevadí větší investice, doporučila bych kouknout po ní v Sephoře.

   Vymazat
 5. Paletku od TF jsem jednu dobu hodně chtěla, je nádherná;) I odstíny se mi líbí více, ale cenově je to úplně někde jinde, takže za to MR chválím:)

  http://kate-trends.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 6. Krásne farby ešte v krajšej paletke. :)
  http://rebelliouslily.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 7. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

  Přidejte se k úspěšným - Spojte se s více než 4,000,000 obchodníků a investorů ze 170 zemí

  227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

  OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny krásné komentáře.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...